U petak, 20. 06. 2025. godine, na Kula-Gradu u Zvorniku održana je XXII po redu pjesnička večer ‘’Hasan Kaimija’’ na kojoj su uzeli učešće ove godine pjesnikinje i pjesnici iz Bosne i Hercegovine: Amina Bulić, Melida Travančić, Jagoda Iličić, Nermin Šehić, Asmir Kujović, Fahrudin Sinanović, Joso Živković i Sead Husić, koji je i selektor pjesničke večeri. Ovakve večeri, u ambijentu historijskih zdanja, poput tvrđave na Kula-Gradu, podsjećaju na vrijednosti koje je Hasan Kaimija zagovarao: slobodnu misao, obrazovanje i poštovanje književnosti kao temelja identiteta.
Ovogodišnja nagrada ‘’Hasan Kaimija’’ dodijeljena je Esmi Bandić-Softić za roman ‘’Nešto je puklo u Titovoj’’. Pored glavne nagrade, uručena su priznanja i najuspješnijim učenicima osnovnih i srednjih škola, koji su ranije učestvovali na literarnim konkursima u sklopu manifestacije. Njihovi radovi, puni mašte, osjećajnosti i zrelosti, pokazali su da književna scena Zvornika i šire ima svijetlu budućnost.
Od prisutnih pjesnika uručena su priznanja za najuspješnije učenike osnovnih i srednjih škola koji su učestvovali na literarnom konkursu.
U kategoriji srednjih škola nagrađeni su bili:
1. Esma Sinanović, ”Richmond Park Internacional Schools” Tuzla,
2. Monika Ostojić, JU ”Mješovita elektrotehnička škola” Tuzla
3. Arabela Salihbegović, JU ”Mješovita elektrotehnička škola” Tuzla
U kategoriji osnovnih škola najuspješniji su bili:
1. Nina Mulamujić, JU ”Prva osnovna škola” Živinice
2. Nedžla Dedić, JU OŠ ”Sapna” Sapna
3. Selma Jaganjac, JU OŠ ”Centar ” Tuzla









